4 students spent 12 $ on a school lunch at this rate find the amount 10 students would spend on the same school lunch I think I got it but I’m not sure

4 students spent 12 $ on a school lunch at this rate find the amount 10 students would spend on the same school lunch I think I got it but I'm not sure

  • 12/4=$3 per lunch
    103= $30
  • $30 because $12 if for 4 students, $12/4=$3 is for 1 student. $3x10 is equal to 30. Im in fifth grade. oops

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

47 + = 48